ODAK GRUP

ODAK GRUP

Odak Grup Araştırması

Hedef kitleniz kurumsal başarınızı desteklemek için sizden doğru iletişim talep eder… Onlarla ne kadar empati kurabiliyorsunuz?

Kurumsal başarı grafiğiniz, hedef kitlenizle kurduğunuz sağlıklı ve güçlü iletişimin başarı grafiği ile doğru orantılıdır. Marka, ürün ve hizmetlerinizle hitap etmek istediğiniz toplumsal kesimlerin nitelikleri, beklentileri, tepkileri, duygu ve düşünceleri hem pazardaki konumunuza ışık tutar, hem de aksiyon alanlarınızı ve geleceğe nasıl yol alacağınızı belirler.

Odak Grup Araştırmaları grup etkileşimi metoduyla veri toplamayı sağlarken, size hedef kitlenizi tanıma ve derinliğine analiz etme imkânı tanır. Adeta kendinizi onların yerine koyarak hedef kitlenizi oluşturan bireyleri anlamanızı sağlar. Araştırma kapsamındaki Odak Grup toplantılarında, grup üyeleri belirli konular üzerinde düşüncelerini tartışarak sergiler ve görüş alışverişinde bulunur. Hizmetler ve ürünler hakkındaki tüm görüş ve yaklaşımlar, bu toplantılarda ortaya konur. Öncelikle Odak Grup toplantısının süresi ve özenle seçilen katılımcılar belirlenir. Katılımcı profili, iş, yaş, cinsiyet, statü, sosyo-ekonomik düzey gibi kriterler uyarınca, hedef kitlenin karakteristik özelliklerini yansıtır. Odak Grup kurumların kendi alanlarında muhatap oldukları kitleyi tanımaları için en elverişli yöntemlerden biridir.

Marka, ürün ve hizmetlerinizle yaratmak istediğiniz algının neresinde olduğunuzu, toplum nezdinde size yönelik eleştiri ya da beklentileri en doğru şekilde ortaya çıkarmak amacıyla, kurumunuza özel Odak Grup Araştırmaları tasarlıyoruz.

Hizmetlerimiz

Marka_Algi
Calisan_Memnuniyeti